O nas - Duraj's Wood


O NAS

Logo Durajs Wood

Duraj’s Wood to firma rodzinna, która od trzech pokoleń zajmuje się produkcją luksusowych, drewnianych podłóg. Na przestrzeni 50 lat z przydomowej stolarni staliśmy się uznanym w kraju i na świecie producentem produktów o niepowtarzalnej klasie i jakości. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie przez zespół ponad 20 doświadczonych stolarzy. Nasze wyroby to produkty bardzo ekskluzywne, sprzedawane głównie na rynki zagraniczne.

PROCES PRODUKCYJNY

Od wyboru kłody aż po ręcznie wykonany produkt końcowy

Proces produkcyjny zaczyna się od wyboru kłody, według bardzo surowych kryteriów dostosowywanych indywidualnie do każdego projektu. Z szacunku i miłości do przyrody używamy wyłącznie drzew pochodzących z certyfikowanych i racjonalnie zarządzanych plantacji. Mniej niż 1% dostępnych na świecie materiałów spełnia nasze wymagania. Wybrana kłoda trafia do naszego warsztatu, ponieważ cały proces realizowany jest tylko w jednym miejscu. Dzięki temu mamy pewność, że drewno jest obrabiane z należytą starannością na każdym etapie.

Stolarz przy pracy
Pień dębu europejskiego

SZACUNEK
DO NATURY

Używamy jedynie certyfikowanych, ekologicznych materiałów

Drewno to podstawa każdego naszego wyrobu, ale również jeden z najważniejszych surowców na świecie, dlatego mamy do niego ogromny szacunek, a każdy używany przez nas kawałek pochodził z racjonalnie zarządzanych plantacji. Kupując drewno ze źródeł certyfikowanych, np. znakiem ®FSC, wspieramy walkę z wylesianiem. W racjonalnie zarządzanych lasach wycinane są tylko te drzewa, które utrudniają rozwój innym, np. poprzez odcinanie ich od dopływu światła. W efekcie drzew jest coraz więcej, a drewniane produkty wykonane z materiałów o odpowiednim pochodzeniu, nie tylko sprawiają, że czujemy bliskość natury, ale również pomagają nam ją chronić. 

Kłoda dębu europejskiego

W temacie drewna jesteśmy światowymi ekspertami. Od trzech pokoleń zajmujemy się jego obróbką, więc w każdy projekt wkładamy nie tylko serce, ale też wieloletnie doświadczenie.